Klikni pre viac produktov
No products were found.

Výsadba stromov

logo-email.jpg

Dobrý deň, v prvom rade sa Vám chceme poďakovať, že ste si zakúpili ovocné výpestky z našej ovocnej škôlky DURAČKA. Dúfame, že Vám budú dlhodobo prinášať kvalitné a hlavne zdravé ovocie, ktoré si dopestujete sami.

Pred samotnou výsadbou je dôležité vždy stromček, alebo krík namočiť na 24-48 hodín do vody.

Príprava jamy sa zakladá  na tom, že si pri kopaní oddelíme jednotlivé vrstvy pôdy na dve časti, ornicu (vrchná časť) a spodnú neúrodnú zem. Samotné sadenie bude prebiehať v opačnom poradí, aby sa dostala úrodná ornica ku koreňom. Rozmery jamy by mali byť dvojnásobkom veľkosti koreňov.

Samotné sadenie stromčeka prebieha tak, že najskôr osadíme kolík, aby nedošlo k prípadnému poškodeniu koreňa. Na stromčeku najskôr zostrihneme konce korienkov, cca. 1-2cm podľa potreby, vložíme do pripravenej jamy, prihrnieme ornicou a dbáme na to, aby  pôda vyplnila dôkladne priestor pri koreňoch. Dôležité je aj to, aby miesto očkovania “fajka“ bola nad úrovňou terénu približne 2-5cm. Následne poriadne zalejeme a jamu dosypeme zeminou. (Ak máte nekvalitnú zem, použite pri výsadbe záhradnícky substrát).

Po vysadení pravidelne zalievame cca. 1 x za týždeň. V prvom roku po výsadbe je to veľmi dôležité hlavne v jarných a letných mesiacoch, keď býva veľmi sucho.

Rez po výsadbe na jeseň nerobíme, prípadne len veľmi slabý (ak potrebujeme prevážať stromčeky v aute a pod.). Pri jarnom reze skrátime výhonky o ½ a terminál ponecháme o 1/3 vyšší.

                 

Tomáš Duračka - Ovocná Škôlka

www.duracka.sk

Menu

Nastavenia

Klikni pre viac produktov
No products were found.